0532 706 91 97

Masif Parke

PROFESYONEL SİSTRE CİLA –

SİSTRE CİLA  SİSTRE CİLA SİSTRE CİLA

                  →    H U M M E L                     →     T R İ O                       →    K E N A R    A L M A

AKAR PARKE  OLARAK ALMAN ÜRETİMİ ORJİNAL PROFESYONEL MAKİNELER KULLANIYORUZ

HUMMEL            TOZSUZ SİSTRE  CİLA uygulamasında Parke yüzeyinin kaba kısımlarını SİSTRE yaparak (zımparalayarak) TRİO makinesine zemin hazırlar. Sistre Cila uygulaması çok aşamalı olarak yapılmaktadır. Parke yüzeyinde ilk aşama Hummel ile yapılır. Sistre Cila uygulamasında kullanılabilecek en profesyonel  Alman üretimi Avrupa makinedir.Teknoloji doğrultusunda Tozsuz Sistre Cila yapılırken Parke yüzeyinde ve daire içerisinde toz bırakmaz.

KENAR ALMA  TOZSUZ SİSTRE CİLA Parke yüzeyinde Hummel’ın ulaşamadığı kenar – köşe noktalara ulaşıp toz bırakmadan zımparalayarak TRİO makinesine zemin hazırlar.

TRİO               →   TOZSUZ SİSTRE – CİLA uygulamasında üçüncü aşamada TRİO kullanılmaktadır. Hummel ‘ den ve Kenar alma makinesinden sonra Parke yüzeyinde daha ince ve pürüzsüz zımpara yaparak Parkeye son görünümünü verir.TRİO çalışması  esnasında yüksek filtreli emiş gücü sayesinde Parke üzerinde ve daire içerisinde kesinlikle toz bırakmaz.

TOZSUZ SİSTRE CİLA uygulamasında makinelerin yeni olması ve son teknoloji olması parkenin son görünümü ve daire içi temizliğinin  sağlanabilmesi açısından çok önemlidir. Eşyalı dairelerde bile makinelerimiz Tozsuz Sistre Cila yapım esnasında Parke yüzeyinde , pencere , duvar ve eşyalarınızda kesinlikle Parke tozu oluşturmaz.

Parke | Parkeci | Masif parke | Parke çeşitleri | Cila | Sistre | Sistre cila | Parke ustası

Parkecim.net tanıtım sitesi üzerindeki fotoğraflar tamamen kendi eserimizdir.Temsili fotoğraf kesinlikle yoktur.

Parkecim.net tanıtım sitesindeki eserlerimizin, bir telif hakkı ihlali oluşturan, herhangi bir şekilde kopyalandığını veya fikri mülkiyet haklarımızın başka bir şekilde ihlal edildiğini tespit ettiğimiz takdirde, kişi ve kurumlar hakkında hukuki işlem başlatılacaktır.

     Saygı değer müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz ; bizler sistre cila  ugulamasında sağlığı tehdit eden, ucuz olan CAM CİLA ( Genel olarak  basit usül sistre cilada kullanılan cila şekli.) kullanmıyoruz. Sistre cila da kullanılan cam cilanın kokusu evinizden uzun süre çıkmaz.Sizler alışırsınız fakat misafirleriniz kesinlikle bu kokuyu alacaktır.Cam cila güneş ışını ile görüntü kalitesini, işlevini kaybeder.Ağaç zemin üzerinde polyester görünümü oluşturur.Zaman geçtikçe basit bir görünüme dönüşür.Uzun ömürlü değildir.Sağlığınız için sizlere önerimiz kaliteli CİLA kullanmanızdır.Hiçbirşey sizlerin sağlığından önemli değildir.Sistre cila uygulamasından önce kesinlikle ustanızdan bilgi alın.

 

 (10 yıl önce yaptığımız bir uygulamadır.sektördeki ilk makineler ile yapılmıştır.)Yukarıda ki resim sistre cila uygulaması yapılmadan önceki parkenin durumudur.Son hali aşağıdadır.

 

SİSTRE CİLA UYGULAMASI ESNASINDA KULLANDIĞIMIZ CİLALAR ;

Bona, Vermeister, Hemel, Ultradec, Duro lack, Sayerlack, markalı parlak cila, mat cila, ipek mat cilalar kullanıyoruz.Bu cilalar ahşabın güzelliğini ve doğallığını ön plana çıkarır.Kesinlikle sağlıklıdır.Kansorejen maddeler içermez ve oluşumu engeller. Evlerde 30 yıla kadar ( 10-30) restouranlarda 10 yıla kadar, yoğun kullanılan işyerlerinde 5 yıla kadar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

   Sistre cila  uygulamasında ayrıca Nova, Alpha ve Gala markalı Avrupa cilalar ilede parkelerinizi ekonomik olarak cilalıyabiliriz.

SİSTRE CİLA SANATTIR. GÖRSEL ZENGİNLİKTİR. 

SİSTRE CİLA

VS2K SU BAZLI YOĞUN TRAFİK CİLA (Germany-Kanserojen madde içermez-Kokusuz)

SİSTRE CİLA

UZUN BOY MEŞE PARKE, KULLANILAN CİLA SU BAZLI- YOĞUN TRAFİK- REMMERS CİLA(KOKUSUZ – GERMANY)

SİSTRE CİLA

İTALYAN KONUT TİPİ ,KLASİK KAYIN PARKE, NORMAL SU BAZLI CİLA (Kokusuz – Kanserojen madde içermez)

→TAMAMEN TOZSUZ ®

EVİNİZİN BAKIMINI ERTELEMEYİN.

PARKENİZE BAKIN, EVİNİZE DEĞER KATIN…  

Yer Parkeleri hakkında bilgi alınız.

Tüm Yer Parkeleri araştırmalarınızda keşif ücreti yoktur.

Parke cilalama işleriniz de kesinlikle toz probleminiz olmaz.

Parke cilalama hassas iştir. Profesyonel parke ustası uygulamalıdır.

SİSTRE CİLA

MERBAU PARKE, İTALYAN VERMAİSTER – TAM PARLAK SOLVENT BAZLI CİLA (UNİPOL)

SİSTRE CİLA

KAPATICI TAM BEYAZ – İTALYTAN SU BAZLI CİLA (KOKUSUZ – (KANSEROJEN MADDE İÇERMEZ)

SİSTRE CİLA

MEŞE PARKE , ALMAN VS2K, YOĞUN TRAFİK SU BAZLI CİLA(KOKUSUZ)

İstanbul parkeci,parkecilik ve parke hakkında herşeyi danışabilirsiniz.
Parkeci uygulama esnasında parke bakımı hakkında bilgi verecek kapasitedemi
Parkeci iş teslim süresi hakkında önceden bilgi verebilirmi.
Parkeci, Parke ve sektör ile alakalı uzmanlık belgesine sahip mi.
Parkeci uygulama fiyatlandırması değişiklik gösterirmi. 

Sistre cila

Sistre cila uygulaması yapılacak alan ne kadar dar olduğu, çalışmaya müsait olmaması hiç önemli değil.Her türlü çalışma ortamına göre sistre makinalarımız cila uygulama araç gereçlerimiz mevcuttur.

Marküteri parke sistre cila                                            Parke sistre cila

Sistre cila uygulaması                                       Sistre cila uygulaması

 SİSTRE CİLA GÖRSEL ŞÖLENDİR

 

Masif Parke Boyama

MARKÜTERİ PARKE SİSTRE CİLA

Marküteri parke sistre cila uygulaması standart sistre cila uygulamaları ile aynı işlemlerden geçer, aynı araç ve gereçler kullanılır fakat çok daha hassas bir işçilik gerektirir. Marküteri parke sistre cila yapılırken sistre görevini yapılan makinelerin kaliteli olması çok önemlidir, istisnası olmayan ve dikkat gerektiren bir husustur bu.

Marküteri parke diğer parke türleri gibi pek bilinir değildir. Marküteri parke piyasada ve halk dilinde genellikle saray parke çeşiti olarak adlandırılır.Geçmişte ve günümüzde marküteri parke çeşitleri saray, yalı, otel, geniş lobi ve villa tipi geniş tabanlı mülklerde kullanılmıştır.

   Marküteri parke sistre cila uygulaması esnasında çekilmiş bir kaç fotoğrafımızı bazı marküteri parke çeşitlerini görebilmeni için sizlere tanıtmak istiyoruz.

Marküteri Parke Sistre Cila Uygulaması

Marküteri parke çeşitleri çok kapsamlıdır.Genellikle madalyon marküteri parke, karo marküteri parke, planlama marküteri parke ve bordür şeklindedir.

Marküteri parke sistre cila uygulamasını yapan sanatkar azdır. Marküteri parke yaygın olmadığı için sanatkar ustalar yönelmemişlerdir, aynı zamanda hassas işçilik gerektirmesi ve müşteri memnuniyetini sağlayamama tedirginliği ustaları 1 adım geri atmaya sevketmiştir.

Marküteri parke sistre cila işlerinize talibiz…

Marküteri Parke Sistre Cila Uygulaması

 Marküteri parke sanatsal parke çeşitidir. Modern bir teknoloji ile üretilir. Ahşap zemin üzerine bitki motifleri, çeşitli görseli zengin figürler çok daha fazla çeşit lazer kesim ile uygulanabilmektedir.

Marküteri parke en özgün ve eşsiz bir parke çeşitidir.

Ev, işyeri ve hobi alanlarınız marküteri parke çeşitleri ile görsel şölene, bir sanat alanına dönüşür. Uzun ömürlü olmasına rağmen yinede zamanla tahribata uğrayacaktır bu sebeple Marküteri parke sistre cila uygulaması vazgeçilmezdir.

Ev veya İşyerimizde kısmi Sistre Cila yapılır mı ?

Görsel bütünlüğü bozmasını göze alıyorsanız evet fiziki olarak mümkündür.

Sistre esnasında parke zımparalanacağı için tertemiz bir görünüm alacaktır üzerine cila da uygulandığında sistre cila uygulaması yapılmayan kısıma göre çok dikkat çekici görünecektir, bu fark dikkat çekizi ve görüntü kirliliği yapacaktır

Akar Parke olarak lokal Sistre Cila uygulamasına onay vermiyoruz.

Sistre Cila uygulaması boyadan önce mi? / Sonra mı?

Sistre Cila uygulamasında yeni nesil makinelerimiz olduğu için boyadan önce veya sonra bizim için bir sorun teşkil etmiyor. Biz Sistre Cila esnasında boya ya zarar vermiyoruz. Fakat Sistre cila işlemi bittikten sonra çalışacak olan boyacının merdiven ayaklarına , kendi ayakkabısına, ve boya damlatmamaya özellikle dikkat etmesi gerekmektedir.

Sonuç olarak tercih sizindir. AKAR PARKE olarak Sistre Cila uygulamasının en son yapılması tavsiye ederiz.

Lambri parke sistre cila

Lambri parke genellikle kamelyalarda kullanılmaktadır, yanı sıra iç cephe tavan kaplamalarında ve her türlü dış cephe ağaç , ahşap kaplamalarında kullanılır. Kütük Lambri ve yalı baskı lambri çeşitleri vardır. Genelde Kızılçam, Karaçam, Sarıçam, Ladin ve Sedir ağaçlarından seçilmektedir. Her ebat ve boyutlarda üretlmektedir.

bleks dairelerde çatı ile son kat arasında genelde lambri uygulamasını görebilirsiniz. Biz tüm  lambri parke çeşitlerinizin sistre cila uygulamasına talibiz.

 Lambri Parke Sistre Cila yapılırken standart sistre cila uygulamalarından geçer.

 

Çizilen Parke için ne yapılabilir ?

Eğer Parke çeşitiniz laminat parke ise maalesef yapılabilecek birşeyiniz yoktur. Parkenizin renk tonuna yakın bir boya ile rütuş yapabilirsiniz.geçici bir çözümdür.

Çizilen parke çeşiti ağaç nitelikli bir parke ise öncelikle Cila mı çizilmiş yoksa parkemi bir incelemeniz gerekir. Cila çizilmiş ise lokal olarak yalnızca o bölgeyi pamuk vb. gereç yardımı ile ufak miktarda cila yardımı ile onarabilirsiniz.

Eğer çizilen kısım sadece Cila değilde Parke ise Sistre işlemi yapılmadan o çiziği gidermeniz mümkün değildir. Sistre işlemi yapıldıktan sonra Cila şart olmaktadır.

Laminat Parke Sistre Cila yapılır mı?

Laminat parkelere Sistre Cila işlemi uygulanamaz.

Genel olarak Laminat Parke ağaç parke değildir, yani Masif parke çeşitlerinden değildir. Laminat parkenin niteliği sıkıştırılmış talaş (vb) ‘ dır.parlak olan yüzey kısımları ise kaplama’ dır.

 Sistre Cila uygulaması ağaç parkeler üzerinde yapılabilir.

Sistre cila uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler

Sistre cila yaparken iş veren ustanın becerisinden sistre cila uygulaması bitene kadar emin olamaz.Tahmin edemez.Bu sebeple araç gereç ve cila markalarına önem vermelerini tavsiye ediyoruz.
Sistre cila makineleri çok önemli rol oynar bu işte. Yeni olması bile önemli değildir aslında.Kaliteli olması önemlidir.Ön araştırma yapmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz çünkü piyasada hala  el makineleri ile işlem yapanları duyuyoruz.

ikinci ve önemli bir konuda kullanılan cila. Çok çeşiti vardır cilaların ve kaliteleri düşük olabilir. Ücretini ödediğiniz sistre cila uygulamasından sonra 3- 5 yıl kullanmayı düşündüğünüz parkeleriniz 1-2 yıl sonunda eski haline dönebilir.Eğer bu detayları gözden geçirir ve seçiminizi bu yönde değerlendirmelerle belirlerseniz uzun ömürlü olur parkeleriniz.

Su veya herhangi bir sıvı dökülmüş parke için ne yapılmalıdır.

Öncelikle su ile temas etmiş her parça çıkarılmalıdır. Önce süpürgelikler sonra parkeler sökülerek kurulanmalı ve havalandırılmalıdır. Kurulama işlemi ısıtma şeklinde olmamalıdır. Hızlı ısınması parkenize farklı bir şekilde zarar verecektir. Eğer parkeniz çok kalitesiz bir parke ise veya gereğinden fazla su ile temas halinde kaldı ise artık herşey için çok geçtir.

Bir detayda parke satın alırken markaların sürekli stoğu olan renk ve kalitede ürün tercih edin. İleride parkenize su dökülür ve şişerse lokal olarak parça bulabilmeniz sizi daha fazla masraftan kurtaracaktır.

Ağaç ürünleri Ahşap sistre cila

     Sistre cila uygulaması sadece zemin parke çeşitlerinde değil doğal ahşap ağaç ürünlerinin tamamında yapılabilir.Ağaç ürünleri sistre cila yapılırken ürünün cinsine göre fiziki görünümüne göre özel ahşap sistre cila makinaları vardır. Sistre cila iş makinaları ahşap parke sistre cila uygulamasında kullandığımız HUMMEL ve TRİO’dan ibaret değildir. Tüm doğal ağaç ürünleri sistre cila yapılabilmesi için gerekli olan sistre cila makinaları şirketimizde mevcut.Makinalarımız alman üretimli, başarılılık derecesi kanıtlanmış araç gereçlerdir.

Ağaç ürünleri sistre cila uygulaması yapılacak ahşap ürün bazen bir sanatsal anlamı yüklü olan tablo çerçevesi, anıt, gemi korkuluğu veya bir kapı olabildiği için mevcut desen ve oyuntularına zarar vermeden yapmak profesyonellik ister.

Ahşap sistre cila uygulamasını icra eden ustalarımız ağaç ürünlerinize sizin kadar değer vererek ve önemseyerek ilgilenirler.Çünkü bakış açıları sizin ürününüz için eser, ahşap sistre cila uygulaması için icra edilmiş bir sanat mahiyetindedir.

Ahşap sistre cila

Ahşap sistre cila

Ağaç ürünleri sistre cila sırasında el zımparası kullanmıyoruz.Alman üretimi olan özel ürünlerimiz ile her kenarı standart ölçülerde zımparalanarak cila uygulaması yapılıyor.

Ahşap sistre cila

Ağaç ürünleri sistre cila

Ağaç ürünleri sistre cila uygulamasında nerede yapılacağı hususunda müşterilerimizin tavsiyelerimize uyması gerekmektedir.Bazı ahşap sistre cila işlemlerinde ürünlerin fiziki durumları itibari ile çalışma ortamımıza gelmesi gerekebilmektedir.

Ahşap sistre cila

Ağaç ürünleri sistre cila

Ağaç ürünlerinden yapılmış her figür bir sanat eseridir

Ahşap sistre cila

Ahşap sistre cila

 AKAR PARKE

Sistre cila

Günümüzde artık taş zemin kalmadı denilebilir, dolayısı ile ahşap zeminler bir hayli ağırlıkta, bu durum yoğun kullanımı ve tahribatı gerektirdiği için birde bakımı ve onarımı gerekecektir. İşte burada sistre cila uygulaması devreye giriyor. Şirketimiz bireysel ve kurumsal olarak çok uzun yıllardır parkecilik sektöründe siz değerli müşterilerimize hizmet veriyor. Geçmiş olan bu yıllarda takdir edersinizki sürekli kendimizi geliştirdik, öğrendik, teknolojiye ayak uydurduk yani yenilenen bir firma olup tecrübelerimizi biriktirdik.

Bugün itibari ile sizlere en kaliteli sistre cila ekipmanları ve en profesyonel ustalarımız ile hizmet vermekteyiz.

SİSTRE CİLA SANATTIR

Sistre cila uygulamasında asıl olan her zaman için sanattır. Kalitesiz malzeme , kalitesiz makinalar ve işi bilmeyen ustalar ile sanat icra edilemez. Sistre cila makinalarımız alman yapımıdır. Ustalarımız işinin ehli, yıllarını ahşap ve parkeciliğe vermiş insanlardır.          Referanslarımızdan anlaşılacaktırki işimize önem veriyoruz.

Ahşap ürünlerde sistre cila vazgeçilmezdir.Bir ev içerisinde mobilyalar kadar dikkat çekici, dekor açısından önemli bir görsel rol oynayan parkelerinizin bakımı hakettiğini düşünüyoruz. Yaşam kalitenizi arttıracak , misafirlerinizi mest edecek, işletmenize değer katacak renkli veya şeffaf sistre cila işinize talibiz.

SİSTRE CİLA GÖRSEL ŞÖLENDİR

 

 Sistre cila uygulamasında ithal cila kullanarak sizlerin memnuniyetini bir kat daha arttırmaya çalışıyoruz. Çünkü ithal cilalar, yerli cilalarla kıyaslandığında ömrü kısa ve görsel olarak sizleri tamin etmiyor.Yıllardır aldığımız tepkiler ile doğru orantılı olarak ithal cilanın daha verimli ve daha uzun ömürlü olduğunda kesinlikle eminiz.

TOZSUZ SİSTRE CİLA

Sistre cila uygulaması esnasında evinizi toza boğmuyoruz.Evet toz yok. Bu cümleyi çok duydunuz fakat hep hüsrana uğradınız, biliyoruz.Fakat biz makinalarımızı yeniledik.Toz seviyesini %10 ‘ a kadar indirgedik.Son teknoloji sistre cila makinalarımız ile toz derine son verdik. Sistre esnasında engellenemeyecek kadar toz oluşmaktadır sadece.

Evine ve işyerine değer veren müşterilerimiz için sistre cila uygulaması sonucunda bizi tercih ederek gösterdiği güveni boşa çıkartmayacağımızın sözünü vermek isteriz.

SİSTRE CİLA UYGULAMASI

 SİSTRE | SİSTRE CİLA UYGULAMALARINA ÖRNEKLER

 SİSTRE | SİSTRE CİLA EV – İŞYERİNİZE DEĞER KATAR

 

MASİF PARKE YAĞLAMA

YÜKSEK TEKNOLOJİ – ETKİN KORUMA

 PARKE YAĞLAMA

  Parke yağlama uygulaması zemin üzerinde moleküler bağ oluşturarak renklendirme ve koruma sağlar. Geleneksel parke cilalama yöntemlerine göre daha yeni ve daha teknolojik bir üründür. En önemli etkenlerden biriside kanserojen madde içermemesidir.Zemin ve mobilya ürünleriniz için olumsuz etki yaratabilecek hiçbir uçucu bileşen içermemektedir. Parke yağı  ahşap parkenizin doğal görünümünü koruma altına aldığı gibi “3” kata kadar parke ömrünüde uzatmaktadır. Parke yağlama akıllı tüketiciler için önemli bir avantajdır. Masif  parke yağlama dışında lamine parkeleriniz içinde parke yağlama uygulaması olumlu sonuçlar verir. “47” çeşit renk seçenekleri ile parke yağlama esnasında renk değişikliği seçeneğiniz vardır. Parke yağı, standart cila uygulamalarının yanı sıra su ve neme çok daha dayanıklıdır.

PARKE  SANATTIR, KORUMAYI HAK EDER.

   Parkelerimiz hijyen konusunda en stratejik öğedir. Çocuklarımızın engellenemez teması sebebi ile sağlık açısından çok önemlidir. Parke yağlama uygulamasında kullandığımız ürün nano teknolojiye sahip olması ve tam anlamı ile doğallığı sayesinde içerisinde kimyasal hiç bir ürün barındırmamaktadır.

Monocoat parke yağlama

Parke yağlama

   Sizler ve aileniz için sağlık açısından tavsiyemizdir…

Parke yağlama uygulamasında renk değişikliği isteyen müşterilerimiz için canlı ahşap kartelamız mevcuttur…

Parke yağının bazı özelliklerini sizlerle paylaşalım ;

• Parkeniz üzerinde tek  katuygulamada  renklendirir ve üstün koruma sağlar,
• Yoğun ve derin  40′ dan fazla renk çeşiti vardır,
• Ahşap parkenin doğal görünümünü maximum süre  muhafaza eder,
• Tartışılmaz bir çevre dostudur, uçucu bileşenleri yoktur,
• Muhteviyatında su yoktur,
• Masif parke , lamine parke ve diğer zemin parke çeşitlerine uygulanabilir,
• Farklı parke cilalarına göre çok daha dayanıklıdır,
• Farklı parke cilalarına göre suya 2 kat daha dayanıklıdır,
• Belirli bir oranda sıcağa karşı dayanıklıdır,

Parke yağlama için randevu almanız yeterlidir. Keşif ücretsizdir.İletişim numaralarımız direkt olarak uygulama yapan ustalarımızındır, gönül rahatlığı ile merak ettiğiniz bilgileri sorabilirsiniz.

Parke yağlama makinası yalnızca bu işlem için üretilmiş özel bir üründür. Farklı uygulamalar için kullanılmaz.İstanbul içerisinde nadir firmalarda  mevcuttur…

Parke yağlama uygulamasından önce sistre yapılmaktadır. Parke sistre yağlama  sırasında toz oluşmamaktadır.

Ahşap ürünler ve Sistre cila

Sistre cila

Sistre Cila

Ahşap ürünlerde Sistre Cila, Yaşam kalitesini arttıran görsel şölendir…

Sistre cila uygulaması
Sistre cila uygulaması

AHŞAP ÜRÜNLERDE SİSTRE CİLA, YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRAN GÖRSEL ŞÖLENDİR…

SİSTRE – SİSTRE CİLA UYGULAMASI KALİTE GEREKTİRİR, KALİTE EKİP İŞİDİR…

   Sistre Cila uygulaması için bizi tercih eden müşterilerimizin yaklaşık %35 ‘i kadar kesimi daha önce yaptırdığı sistre cila veya masif parke işini düzelttirmek yada daha başarılı bir görsel elde etmek için iletişim kuruyor.

Burdan yola çıkarak çok net bir şekilde söyleyebiliyoruzki, Sistre Cila, kaliteli malzeme ve kaliteli ekipmanlar ile işinin ehli sanatkar ustalar ile yapılabilmektedir.
Sistre cila uygulamasından sonra, görsel olarak tatmin edici bir noktada ahşap ürünü size teslim etmek tek amacımız..

KALİTELİ SİSTRE CİLA”  PROFESYONEL SANATKARIN İŞİDİR…

Ahşap merdiven, masa, bambu ve diğer ahşap ürünleri sistre cila

Ahşap denildiğinde herkes sistre cila uygulamasının ahşabın uzun ömürlü olması için gerektiğini bilir.

Ahşap merdivenleriniz, masalarınız ve diğer tüm ahşap ürünleriniz için sistre cila uygulamasında talibiz…

Ahşap merdiven sistre cila

 

Ahşap merdiven stre cila
Ahşap masa sistre cila
 

Sistre – Sistre Cila Kadıköy, Sarıyer, Üsküdar…